GNIOTOWNIKI  DO  ZIARNA

Innowacyjny GNIOTOWNIK MARTIN - seria gniotowników AP do ziarna. Nasze lite cylindry o specjalnych frezowanych zębach pozwalają wytwarzać płatki z ziaren. Nasze gniotowniki można używać do wszelkich nasion i nawet mieszanin. Oszczędność energii: korzystamy z technologii i metod pracy wymagających niskiego zużycia energii elektrycznej. Jest to możliwe dzięki naszym innowacyjnym cylindrom. W przeciwieństwie do gładkich lub rowkowanych walcy, nasze walce dają większą wydajność. Polecamy także podajniki do paszy - praca w zespole z gniotownikiem. 
Aby utrzymać neutralne pH żwacza należy przede wszystkim unikać dodawania do paszy mąki lub zmielonych, małych cząstek. Podawanie mąki w diecie przeżuwaczy wpływa na trawienie celulozy, a tym samym na aktywność bakterii, zmianę pH w żwaczu i na stan kwasicy (przez nagłe obniżenie pH). 
 Idealny pod wszystkie małe i duże nasiona - nawet kukurydza, groszek, itp. 

Sekret wydajności to nasze cylindry. Napęd jedno-cylindrowy (elektryczny) gwarantuje lepszą wydajność przy gnieceniu ziaren niż przy podwójnych cylindrach napędzanych - gładkich lub rowkowanych. 
Gniotownik bardzo łatwy w użyciu: 
■ regulację przepływu przez właz na dnie pojemnika 
■ silnik z przekładnią 
■ zewnętrzna dźwignia z blokadą 
■ sito ochronne w leju 
■ uchwyt ścienny (małe modele) lub stopki (wyższe modele) 
■ jednofazowy lub trójfazowy

GNIOTOWNIKI PRZEMYSŁOWEInnowacyjny GNIOTOWNIK walcowy MARTIN typ RM 500 i 800. Proponujemy całą serię przemysłowych gniotowników do ziarna – wydajnych i niezawodnych – w rożnych wymiarach i konfiguracji.
ZALETY: Rentowność: obecny hodowca musi minimalizować koszty paszy przy jednoczesnej poprawie wydajności własnego stada. Gniotownik pozwala przygotować pasze ze zbóż i roślin białkowych. Wysokie ciśnienie (od 3 do 15 t) pomiędzy dwoma cylindrami zmienia strukturę molekularną skrobi poprzez zmianę w małe cząsteczki rozpuszczalne oraz cząstki, które mogą być strawione przez bydło (amylozy i amylopektyny). Wszechstronność: niska prędkość eliminuje tarcie. Nasz system umożliwia korzystanie z nasion białkowych, nasion oleistych (rzepak, soja, łubin, słonecznik, itp.). Średnica walcy od Ø 500 do 800 mm umożliwia uzyskanie idealnego kąta wprowadzania dla dużych nasion (groch, bobik i kukurydza). Oszczędność energii: korzystamy z technologii i metod pracy wymagających niskiego zużycia energii elektrycznej. Jest to możliwe dzięki naszym innowacyjnym cylindrom. 
ZAPRASZAMY DO GALERII 

 KLIKNIJ TU!
Search